събота, 8 юни 2013 г.

11-то място за Чепаринов на световното първенство по ускорен шах

Днес се играха партиите от последните 5 кръга на  световното първенство по ускорен шахмат в Ханти Мансийск, Русия.

гм Иван Чепаринов

Българският гросмайстор Иван Чепаринов завърши на 11-то място в крайното класиране след 1 победа, две ремита и две загуби в днешния ден.
В партия от 15-тия, последен кръг на турнира, той завърши реми с черните фигури с Рауф Мамедов от Азербайджан и събра 9 точки.

Световен шампион по ускорен шахмат стана Шахрияр Мамедяров от Азербайджан с 11,5 точки.

На второ място е Ян Непомняшчи от Русия с 11 точки, а на трето място се класира Александър Гришчук от Русия с 10,5 точки.

гм Кирил Георгиев

Днешният ден бе значително по-успешен за другия български   представител - Кирил Георгиев, които постигна 4,5 точки в  последните 5 партии. Така българският гросмайстор  се предвижи  напред в класирането и завирши на 27-мо място с актив от 7,5 точки

Утре и други ден - 9 и 10 юни, в Ханти Мансийск ще се проведе световно първенство по блиц.